Archive for Marzec, 2017

XIX Mistrzostw CPSiR „DRAGON” w Karate Shotokan NSKF o Puchar Burmistrza

Napisany przez administrator 29.03.2017

25.03.2017r. na hali sportowej Gimnazjum w Poddębicach odbyły się XIX już Mistrzostwa CPSIR „DRAGON”. Na starcie stanęło 58 zawodników i zawodniczek z klubów IPPON Łęczyca, BASSAI Uniejów, MUKS Karate Shotokan Brodnica i „DRAGONA” Poddębice. Był to ostatni sprawdzian [...]

25.03.2017r. na hali sportowej Gimnazjum w Poddębicach odbyły się XIX już Mistrzostwa CPSIR „DRAGON”. Na starcie stanęło 58 zawodników i zawodniczek z klubów IPPON Łęczyca, BASSAI Uniejów, MUKS Karate Shotokan Brodnica i „DRAGONA” Poddębice. Był to ostatni sprawdzian przed kwietniowymi Mistrzostwami Polski, które w tym roku rozegrane zostaną w nowej formule. Będą to połączone Mistrzostwa Polski Karate NSKF i United World Karate w ramach powstającej unii karate. Bardzo dobrą formę podczas Mistrzostw zaprezentowali wszyscy startujący zawodnicy, w tym także zawodnicy DRAGONA, którzy wygrywali wiele trudnych walk. Taka forma wróży wiele sukcesów na Mistrzostwach Polski. Podczas tych Mistrzostw zawodnicy po raz pierwszy sprawdzą się w nowych konkurencjach Fuku-go i En-bu. To nowe wyzwanie bardzo motywuje ćwiczących. Puchary Burmistrza dla najlepszych zawodników „DRAGONA” otrzymali Julia Misiaczyk, która wywalczyła złoty i srebrny medal oraz Radomił Kacprzak, który wywalczył dwa złote medale.

Zawody sędziowali: Maciej Grubski 6 DAN, Krzysztof Kalaczyński 4 DAN, Mateusz Gralka 3 DAN, Krzysztof Gorzki 3 DAN, Zbigniew Kocoń 2 DAN, Piotr Folek 2 DAN, Grzegorz Wieczorkowski 1 DAN, Jakub Domagalski 1 DAN, Mariusz Galant 1 DAN oraz Wojciech Olczak 1 DAN, który pełnił funkcję lekarza zawodów.