Archive for Kwiecien, 2018

Mistrzostw Polski w Karate NSKF i UWK – Uniejów, 2018

Napisany przez administrator 23.04.2018

21 KWIETNIA na hali Szkoły Podstawowej w Uniejowie odbyły się Mistrzostwa Polski w Karate NSKF i UWK. 20-tego kwietnia (w piątek) odbył się kongres Polskiego Zjednoczenia Karate, a sędziwie i przedstawiciele klubów zrzeszonych w tej organizacji zjedli wspólną kolację. Zawodnicy w tym czasie mieli okazje zrelaksować się w Termach Uniejów. Nazajutrz, na starcie [...]

21 KWIETNIA na hali Szkoły Podstawowej w Uniejowie odbyły się Mistrzostwa Polski w Karate NSKF i UWK. 20-tego kwietnia (w piątek) odbył się kongres Polskiego Zjednoczenia Karate, a sędziwie i przedstawiciele klubów zrzeszonych w tej organizacji zjedli wspólną kolację. Zawodnicy w tym czasie mieli okazje zrelaksować się w Termach Uniejów. Nazajutrz, na starcie stanęło ponad 150 zawodników w wieku od 6 do 50 lat, m.in. z Uniejowa, Łęczycy, Poddębic, Brodnicy, Rypina, Szczecina, Kobylnicy, Bobolic, Kleczewa, Środy Wielkopolskiej, Torunia, i Złowiesi Wielkiej. Rozegrane zostały one w trzech stylach karate: Shotokan, Generalnym, i Kontaktowym, w konkurentach indywidualnych i drużynowych. Na trzech matach, równolegle toczyły się pojedynki różniące się sposobem walki, sędziowane według innych regulaminów, ale pod wspólnym hasłem, że karate jest jedno. Takie zunifikowane Mistrzostwa Polski rozgrywają się już po raz drugi, i są przepustką dla najlepszych zawodników na imprezy międzynarodowe. Zawody w Uniejowie odbyły się pod Patronatem Miasta Uniejów. Na oficjalnym otwarciu hymn Polski odegrała Orkiestra Dęta z Uniejowa pod batutą Jakuba Pięgota. Podczas krótkiego koncertu po oficjalnym rozpoczęciu zawodów, gospodarze, czyli zawodnicy Uniejowskiego Klubu Karate BASSAI wręczyli wszystkim uczestnikom zawodów drobne pamiątki z Uniejowa.

Najbardziej widowiskowe okazały się jak zwykle walki kontaktowe, przy których zarówno sędziowie jak i lekarz musieli zachować wyjątkową czujność. Medale wręczali: Prezes Związku Sportowego Karate NSKF Polska Maciej Grubski, Prezes Uniejowskiego Klubu Karate BASSAI i Głowna organizatorka imprezy Maja Ostrowska-Gralka, oraz Prezes Polskiego Zjednoczenia Karate Paweł Bombolewski.

Podziękowania;

Dziękujemy
Panu Józefowi Kaczmarkowi Burmistrzowi Miasta Uniejów, za wsparcie organizacji Mistrzostw Polski,
Pani Małgorzacie Komajdzie, Dyrektor Zespołu szkól w Uniejowie, za udostępnienia hali sportowej,
Panu Marcinowi Pamfilowi, Prezesowi Term Uniejów, za możliwość skorzystania z uroków wody termalnej,
Maciejowi Grubskiemu i Pawłowi Bombolewskiemu, za współpracę.
Właścicielom Browaru Wiatr, za użyczenie sali konferencyjnej i pyszną kolację,
Wszystkim Klubom, które wzięły udział w zawodach, rodzicom zawodników za poświęcony czas,
i ciasta
Sędziom, za sprawne i rzetelne przeprowadzenie zawodów,
Wioli Wieczorkowskiej za nieocenioną pomoc podczas zawodów,
Wszystkim moim bliskim za cierpliwość w ciągu ostatnich miesięcy wzmożonej pracy nad tą imprezą.

WYNIKI_Mistrzostw Polski w Karate NSKF i UWK – Uniejów, 2018

Comments Off Kategorie : Weekend z Dragonem

XX JUBILEUSZOWE MISTRZOSTWA CPSiR „DRAGON” W KARATE SHOTOKAN NSKF o PUCHAR BURMISTRZA PODDĘBICE 24.03.2018r.

Napisany przez administrator 17.04.2018

24.03.2018r. na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Poddębicach im. Lotników Polskich odbyły się XX JUBILEUSZOW MISTRZOSTWA CPSiR „DRAGON” W KARATE SHOTOKAN NSKF o PUCHAR BURMISTRZA. Na starcie stanęli zawodnicy z klubów: IPPON ŁĘCZYCA; BASSAI UNIEJÓW; SHOTOKAN BRODNICA, FENIKS WARSZAWA i oczywiście gospodarze CPSiR DRAGON Poddębice. Podczas walk finałowych odbyła się mała uroczystość z [...]

24.03.2018r. na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Poddębicach im. Lotników Polskich odbyły się XX JUBILEUSZOW MISTRZOSTWA CPSiR „DRAGON” W KARATE SHOTOKAN NSKF o PUCHAR BURMISTRZA. Na starcie stanęli zawodnicy z klubów: IPPON ŁĘCZYCA; BASSAI UNIEJÓW; SHOTOKAN BRODNICA, FENIKS WARSZAWA i oczywiście gospodarze CPSiR DRAGON Poddębice. Podczas walk finałowych odbyła się mała uroczystość z okazji XX - lecia rozgrywania tych zawodów i 50 urodzin Głównego Trenera Macieja Grubskiego, rozdane zostały pamiątkowe okolicznościowe tabliczki. Swoja obecnością zaszczycili nas:

Pani Jolanta Zięba-Gzik - Marszałek Województwa Łódzkiego

Pan Piotr Binder - Wicestarosta Poddębicki

Pan Andrzej Peraj - Radny Powiatu Poddębickiego

Pani Magdalena Binder - Dyrektor Poddębickiego Domu Kultury i Sportu

Pani Magdalena Jaworska - Referat Promocji Gminy i Spraw Społecznych

Comments Off Kategorie : Turnieje