WIELKI SUKCES NASZYCH KARATEKÓW NA II MISTRZOSTWACH ŚWIATA KARATE UWK w Montecatini Tereme we Włoszech!!!

Napisany przez administrator 08.12.2017

Wielkim sukcesem zakończył się start Kadry Narodowej Związku Sportowego Karate Shotokan NSKF Polska w karate tradycyjnym na II Mistrzostwach Świata Karate United World Karate we Włoszech w Montecatini Terme! Wszyscy reprezentanci zdobyli medal!

W dniach 30 listopada - 3 grudnia 2017, we włoskim miasteczku Montacatini Terme odbyły się zunifikowane Mistrzostwa Świata w Karate Tradycyjnym, Generalnym i Kontaktowym. Na ośmiu matach wystartowało 1500 zawodników, z 38 krajów, w tym 31-osobowa Reprezentacja Polski. Karatecy z Poddębic, Uniejowa, Łęczycy i Brodnicy wystartowali w konkurencjach karate tradycyjnego, i nie zawiedli. Wywalczyli 3 medale w konkurencjach drużynowych i 4 medale w konkurencjach indywidualnych.

W konkurencjach zespołowych złoto przypadło drużynie Kata w składzie:

Grzegorz Wieczorkowski (IPPON Łęczyca), Adam Kołakowski (IPPON Łęczyca), Tymon Gajewski (DRAGON Poddębice).

Wśród kobiet Polki Julia Krokosz (BASSAI Uniejów), Patrycja Kowalczyk (BASSAI Uniejów) i Marta Czechowicz (DRAGON Poddębice) stanęły na trzecim miejscu podium.

W kumite zespołowym na drugim miejscu uplasowali się Polacy Jakub Domagalski (SHOTOKAN Brodnica) , Szymon Karolczyk (SHOTOKAN Brodnica), Grzegorz Wieczorkowski i Adam Kołakowski (IPPON Łęczyca)
W konkurencjach indywidualnych, brązowe medale wywalczyli:

Maja Ostrowska-Gralka (BASSAI Uniejów) oraz Grzegorz Wieczorkowski (IPPON Łęczyca) w kata indywidualnym.

Szymon Karolczyk (SHOTOKAN Brodnica) trzecie miejsce w kumite ind. oraz Jakub Domagalski (SHOTOKAN Brodnica) III miejsce w fuku-go.

Obowiązki Trenera Reprezentacji podczas tego wyjazdu pełniła Sensei Maja Ostrowska-Gralka 4 DAN, obowiązki asystenta Trenera pełnił Sensei Mariusz Galant 1 DAN.

Trenerem Kadry Polski jest Shihan Maciej Grubski 6 DAN, ale podczas tego wyjazdu funkcję Trenera Reprezentacji pełniła Sensei Maja Ostrowska – Gralka 4 DAN, funkcję asystenta oraz opiekuna zawodników przebywających we Włoszech pełnił Sensei Mariusz Galant 1 DAN.