LIST OTWARTY W SPRAWIE SHIHANA MACIEJA GRUBSKIEGO

Napisany przez admin 16.07.2010

Łęczycki Klub Karate Fudokan IPPON

List otwarty w sprawie Shihana Macieja Grubskiego

Z wielkim zainteresowaniem a przede wszystkim z rosnącym zdziwieniem i oburzeniem śledzę informacje pojawiające się na stronie Polskiego Związku Karate Fudokan. Rezygnacja Shihana Macieja Grubskiego z funkcji Wiceprezesa Zarządu PZKF spowodowała nagłe znikniecie ze strony jego zdjęć oraz wszelkich informacji o wielokrotnym Mistrzu Świata, Europy i Polski. Człowiek, który jest ikoną polskiego karate fudokan , filar i twórca Związku nagle został „wyrzucony „ z oficjalnej strony jakby go nigdy nie było. Taka manifestacja niechęci i odwetowość może mieć uzasadnienie tylko w zawiści, głębokich kompleksach i nieporadności ze strony osób z którymi nie chciał dalej współpracować. Cóż, zapewne trudno być cieniem Mistrza bez Mistrza.

Kolejne posunięcia w postaci sankcji wobec Shihana oraz list do niego wystosowany są konsekwencją chaosu i rozdawaniem ciosów na oślep. Rozliczanie Mistrza z moralności

i etyki, protekcjonalne pouczanie i zwracanie się bez należytego szacunku nie ma nic wspólnego z lojalnością wobec kogoś do niedawna nazywanego Przyjacielem. Zarzuty i ich argumentacja przywołują na myśl przysłowie że „ ..puste naczynia robią najwięcej hałasu..”.

Z wierności i szacunku do złotych zasad karate mogą go rozliczać tylko ci , którzy codziennie obserwują jego pracę. Bez cienia wątpliwości rodzice oddają w dzieci w jego ręce wiedząc ,ze jest Mistrzem na macie ale także mentorem i przewodnikiem mentalnym. Młodzież trenującą pod jego kierunkiem nie tylko zdobywa tytuły i medale ale także życiową mądrość, bezkompromisowość, prawość. Skromność i pokora skuteczniej pomagają mu zachować zdrowie psychiczne niż nienaturalny wizerunek, posługiwanie się introspekcją, inteligencją emocjonalną, empatią i pseudopsychologią. Intrygi, pomówienia „ znienawidzone kłamstwa i gorzkie prawdy” nie zmienią stosunku do Mistrza , który robi to co mówi, a mówi to co myśli.

Sympatyczka Łęczyckiego Klubu IPPON Beata Nycek

Do wiadomości :

Polski Związek Karate Fudokan www.fudokan.pl

Centrum Promocji Sportu i Rekreacji DRAGON www.dragonpoddebice.com.pl

Uniejowski Klub Karate Fudokan BASSAI www.bassai.com.pl

Międzyszkolny Uczniowski Klub karate “Shotokan” w Brodnicy www.karate.cmedia.pl

Kategorie : Inne
Komentarze

Brak komentarzy.


Przepraszamy komentarze sa zablokowane